| ۶۶۰۸۴۱۶۸ - ۶۶۰۸۴۱۶۹ - ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

خانه » پرستاری از سالمند » عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند چیست؟

عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند چیست؟

در این مطلب به بررسی عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند خواهیم پرداخت. چرب شدن ادرار سالمندان ور واقع اختلال در بدن افراد میباشد. این اختلال در میزان شدت ادرار هر فرد متفاوت است. ادرار کردن باید در هر فرد عادی دفع شود . ادرار انسان علاوه بر اوره بدن حاوی مواد ضد عفونی کننده نیز میباشد. ادرار که به صورت عادی از فرد خارج میشود باید رقیق باشد ولی در افرادی این میزان از رقیق بودن کاهش پیدا میکند و باعث چرب شدن ادرار فرد بیمار میشود. این مشکل تنها باعقث چرب شدن ادرار فرد نمیشود بلکه بر روی کل سیستم بدن میتواند تاثیر بگذارد. اگر در هنگام جوانی یا میانسالی از آب مناسب خوردن به میزان کافی استفاده نمکنیم معمولا دچار این مشکل میشویم.

میزان ادرار کردن و خروج ادرار باید به صورت کامل در طول روز صورت بگیرد و اگر در مدت زمان طولانی و پس از چندین بار متوالی نتوانیم در زمان مشخص ادرار را خارج نکنیم دچار این مشکل میشویم. مشکل چرب شدن ادرار در تمامی افراد به صورت عادی رخ نمیدهد. از جمله عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند این است که این مشکل در بعضی افرادی که دارای رژیم خاص دارویی یا غذایی دارند و حالت طبیعی غذا خوردن یا داروخوردنشان متفاوت است بیشتر رخ میدهد

عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند

دارو و ارتباط آن با چربی ادرار

بعضی از دارو ها و قرص ها بر روی چرب شدن ادرار افراد تائیر میگذارذ. البته  توجه داشته باشید که مقدار چرب شدن ادرار در تمامی افراد بسیار آمار متفاوتی را از خود نشان میدهد. همچنین عوارضی که این دارو ها بر روی بدن بیمار میگذارد نیز متفاوت میباشد. بنابر این چربی ادرار بر روی افراد به یک میزان مشخص نیست. در همچین مواقعی نیاز است که از آب بیشتری استفاده نمایید تا کلیه ها عمق ادرار را بخوبی انجام دهد. این تنها روش برای کم کردن چربی ادرار و رقیق کردن ادرار میباشد.

تمام متخصصان و پزشکان روش های خاص خود را در برابر این مورد انجام میدهد و ممکن است مکمل هایی را برای از بین بردن چربی ادرار تجویز نمایند.

همچنین بخوانید:

روش های پرستاری از سالمند مبتلا به آلزایمر

یک پاسخ تا حالا.

  1. […] عوامل چرب شدن ادرار در پرستاری از سالمند چیست؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *