| ۶۶۰۸۴۱۶۸ - ۶۶۰۸۴۱۶۹ - ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

خانه » پرستاری از کودک » وظایف پرستار هنگام پرستاری از کودک نوپا چیست؟

وظایف پرستار هنگام پرستاری از کودک نوپا چیست؟

پرستاری از کودک نوپا شامل الگوهای رفتاری مناسب، دادن زمان کافی برای بازی به کودک، رعایت نظم و مراقبت های اولیه می باشد. هم چنین پرستار کودک باید با برنامه و قوانین خانواده توسط والدین آشنا شود. در زیر وظایفی را که یک پرستار هنگام پرستاری از کودک نوپا باید انجام دهد، بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

پرستاری از کودک نوپا

پرستاری از کودک نوپا شامل چه وظایفی است؟

به دلیل اینکه کودک نوپا در سنی است که رفتارهای بزرگسالان اطراف خود را می بیند و از آن ها می آموزد و تکرار می کند، پرستار باید هنگام پرستاری در منزل از کودک از دادن فحش و توهین کردن و رفتار کردن به صورت یک فرد بزرگسال دوری کند. کودکان در سنین پایین تاثیرپذیری فراوانی دارند و علاقه دارند مانند اطرافیان خود رفتار کنند. بنابراین برای داشتن رفتارهای خوب در فرزند، ابتدا باید پرستار کودک و خود شما الگوی رفتاری مناسبی داشته باشید.

مهمترین وظایف پرستار کودک

از مهم ترین مسئولیت های پرستار هنگام پرستاری از کودک های نوپا، تمیز نگهداشتن کودک می باشد. این تمیز نگهداشتن شامل تعویض سریع پوشک، شستن دست و صورت کودک، تمیز کردن بینی کودک و بردن به موقع کودک به دستشویی می باشد. در صورتی که پرستار به صورت شبانه روزی از کودک نگهداری می کند، حمام کردن و مسواک زدن دندان های کودک از وظایف او نیز می باشد. هم چنین کودک باید لباس خود را قبل از خواب به کمک پرستار عوض نماید.

همچنین بخوانید:

تشویق و تنبیه در کودکان -پرستاری از کودک

دیگر وظابف پرستار کودک

پرستار کودک هنگام مراقبت در منزل از کودک، در طول روز باید به تغذیه او توجه کند. تغذیه کودک اغلب به صورت سه وعده غذایی و سه میان وعده می باشد. میان وعده های کودک باید شامل میوه ها، سبزیجات، آبمیوه، اسنک کامل غلات و آب باشد. غذای کودک باید به اندازه کافی کوچک شود تا موجب خفگی کودک نگردد و بتواند هضم کند. هم چنین برای جلوگیری از خطرات احتمالی، از دادن خوراکی هایی مانند ذرت و آجیل بو داده جدا خودداری نمایید. هم چنین در صورت حساسیت و آلرژی کودک، لیستی از آلرژی های غذایی و ناسازگاری ها را در اختیار پرستار کودک بگذارید.

میزان خواب کافی برای کودک

خواب کافی برای کودکان نوپا ضروری است زیرا در غیراینصورت موجب بدخویی آن ها می شود. شرایط را برای استراحت و خواب کودک فراهم کنید و همیشه در یک زمان خاص او را بخوابانید. هم چنین توجه داشته باشید که یک کودک هنگامی که هیجان زده است، حتی در صورتی که زمان خوابش باشد، به هیچ عنوان نمیخابد.کودکان نوپا سعی می کنند مستقل بودن را تجربه کنند

بنابراین باید آن ها را مجبور به رعایت نظم و انضباط کرد. برای نتایج بهتر از بروز هرگونه خشونت جلوگیری کنید. هنگام انجام کارهای درست، کودک باید توسط پرستار تحسین شود تا اعتماد به نفسش تقویت شود.

۲ پاسخ__ تا حالا.

  1. nazi گفت:

    کطالب جالبی درباره پرستاری از کودک بود – باتشکر از مرکز خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *