| ۶۶۰۸۴۱۶۸ - ۶۶۰۸۴۱۶۹ - ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

خانه » پرستاری از سالمند چگونه است

پرستاری از سالمند چگونه است

بیشترین زمانی که انسان ها نیاز به پرستاری در منزل دارند و به کمک نیاز دارند، دوره سالمندی است که نیازمند پرستاری از سالمند می باشد. در دوره سالمندی، انسان از هر حالت دیگری نیاز به مراقبت دارد. همانگونه که یک بچه نیازمند محبت و رفتار خوب هست، فرد سالمند هم خارج از این مستثنا نیست. امور مختلفی که باید برای مراقبت از کودک انجام شود، به همان صورت باید برای سالمند انجام شود زیرا سالمند نیز قادر به رفع احتیاجات خود نمی باشد.

پرستاری از سالمند

جمعیت کشور ایران به سرعت رو به پیری است و خانواده های زیادی درگیر نگهداری و پرستاری از سالمند خود هستند. همانطور که می دانید مراقبت و پرستاری از سالمند نیاز به صبر و حوصله دارد و شاید هر فرزندی به دلیل مشغله های روزمره اش نتواند به خوبی از عهده ی آن بربیاید. در چنین شرایطی برای آنکه شأن و منزلت سالمندان محترم حفظ و نیاز آنها به موقع برطرف گردد، باید از متخصصان این حوزه کمک گرفت. خیلی از خانواده ها دوست ندارند که سالمند خود را به آسایشگاه ببرند و ترجیح می دهند که از او در خانه نگهداری کنند و برای خدمت رسانی به او از یک پرستار استفاده کنند. اگر خواستار پرستار سالمند هستید، حتماً به ادامه مطلب توجه فرمایید تا به پاسخ اکثر سوالات رایج در رابطه با پرستاری از سالمند دست پیدا کنید.

  

قیمت پرستار سالمند در منزل

برای پاسخ به این سوال باید گفت که وزارت بهداشت و نظام پرستاری حقوق و دستمزد پرستار سالمند را برای قراردادهای ساعتی، روزمزدی و یا ماهیانه مشخص می کند. اما چون شرایط سالمندان با هم یکی نیست این قیمت ها طبیعتاً برای هر کدام از آن ها متفاوت خواهد بود. قیمت های ما بر اساس شرایط سالمند و درخواست خانواده ها، مطابق با قیمت های اتحادیه مشخص می گردد. برای آنکه از قیمت دقیق آگاه شوید می توانید با مرکز امداد پرستاران طاهر تماس حاصل فرمایید. اما برای آنکه بصورت کلی به این سوال پاسخ دهیم در ادامه به بررسی عوامل موثر بر افزایش قیمت پرستاری از سالمند در منزل می پردازیم.

قیمت پرستار سالمند در منزل

عوامل متعددی را برای تعیین دستمزد پرستار در نظر می گیرند که مهمترین آنها، زمان پرستاری و خدماتی که پرستار باید در زمان مراقبت از سالمند ارائه دهد، می باشد. پرستار می تواند بصورت ۲۴ ساعت شبانه روز و یا بصورت پاره وقت یعنی ۱۲ساعت شبانه و یا ۸ ساعت روزانه از سالمند مواظبت کند. پس دستمزد پرستار مطابق با ساعت کاری و خدماتی که در طول ساعات کاری خود به سالمند ارائه می دهد، مانند حمام، غذا دادن، دستشویی و … مشخص می شود.

  

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار برای آنکه بتواند نگهداری و مراقبت از سالمند را در منزل به بهترین نحو انجام دهد، باید مهارت های ارتباطی و بالینی را بلد باشد. این مهارت ها عبارتند از:

 • رسیدگی به امور شخصی سالمند مانند تعویض لباس، استحمام و نظافت
 • دادن دارو به سالمند طبق زمان تعیین شده
 • سرگرم کردن سالمند به موارد مورد علاقه آن در زمان اوقات فراغت (مانند کتاب خوندن)
 • کنترل قند و فشارخون بصورت روزانه در صورت ابتلای سالمند به بیماری های دیابت و فشارخون
 • مراقبت های لازم برای جلوگیری از زخم بستر و یا کنترل زخم و تعویض پانسمان
 • آشنایی پرستار با کمک های اولیه و احیا برای موارد ضروری

اگر سالمند شما بیمار است توصیه می شود که از پرستار متخصص استفاده کنید تا تمام خدمات پزشکی و اقدامات لازم را انجام دهد و بیماری هر چه زودتر بهبود یابد.

پرستاری سالمندان

پرستاری سالمندان

گرفتن پرستار سالمند از این جهت بسیار توصیه می شود که سلامت روانی و جسمی سالمند بخوبی حفظ می شود. هزینه پرستاری در منزل از سالمند در قیاس با آسایشگاه بسیار کمتر است. در نظر داشته باشید که شرایط جسمی و روحی سالمندان با یکدیگر متفاوت است. برخی از سالمندان از عهده ی کارهای شخصی خود برمی آیند ولی برای انجام بعضی کارها و یا هم صحبتی با یک فرد، نیاز به پرستار دارند. برخی از سالمندان به دلیل بیماری و کهولت سن برای انجام کارهای روزانه به مراقبت و توجه نیاز دارند. پس بسته به شرایط سالمند باید پرستار انتخاب شود. از مواردی که هنگام پرستاری از سالمند باید به آن ها توجه کرد عبارت است از:

 • اگر سالمند بیماری خاصی دارد، بهتر است که از یک پرستار متخصص بیماری خاص استفاده کنید تا تمام شرایط سالمند را تحت کنترل قرار دهد.
 • برای سالمند بیمار حتماً باید از پرستار متبحر و دارای مجوز استفاده کنید تا بهترین نتیجه برای او حاصل شود. اگر مجوز و مدرک پرستار تقلبی بود حتماً پیگیری های لازم را به عمل آورید.
 • اگر سالمند شما تحت نظارت مراکز درمانی است، حتماً از پرستارهایی که وقت کافی برای مراقبت از سالمند دارند استفاده کنید.

استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل چه فوایدی دارد؟

 • مراقبت از افراد سالمند تنها و افزایش روحیه ی آنها
 • انس با پرستار باعث بالاتر رفتن روحیه ی امید به زندگی در سالمند می شود
 • کاهش استرس و تنش در بین فرزندان به خاطر مراقبت از بیمار

هر چقدر که پرستار سالمند شما مهربان، صبور و کاربلد باشد، اما جای فرزند را نمی تواند برای سالمند پر کند. پس لطفاً بعد از آنکه برای پدر یا مادر خود پرستار گرفتید، مداوم به او سر بزنید و احوال او را جویا شوید تا احساس تنهایی نکند و فکر نکند که شما او را فراموش کرده اید.

پرستاری از سالمند باعث نشاط خانواده میشود

وجود افراد سالمند در کنار خانواده باعث ایجاد آرامش در سالمند و همچنین احساس رضایت افراد خانواده میشود. امداد پرستاران طاهر با استفاده از کادری قوی و دلسوز توانسته با آموزش اصول روانشناسی به پرستاران خود، حس رضایت را هم برای بیمار سالخورده و هم خانواده آنان به ارمغان بیاورد.

پرستاری از سالمند

پرستاری از سالمند برای کدام دسته از سالمندان پیشنهاد می شود؟

برای آنکه خدمات پرستاری از سالمند به بهترین نحو انجام شود، پرستار باید از وضعیت و شرایط سالمند آگاهی داشته باشد. معمولاً سالمندان به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. دسته ی اول سالمندانی که از سلامت جسمی و ذهنی مناسبی برخوردارند و توانایی انجام تمام امور شخصی خود را دارند. این دسته از سالمندان نیازی به پرستار ندارند و فقط کافیست کمی برای آنها وقت بگذارید و هم صحبت آنها باشید.
 2. سالمندانی که از لحاظ جسمی و یا ذهنی بیمار هستند (مانند سالمندان آلزایمری) و باید شخصی بصورت مداوم در کنار آنها باشد تا بر روی تمام امور زندگی آن ها نظارت داشته باشد، نیاز به پرستار دارند.

 

پرستاری از سالمند به روش امداد پرستاران طاهر

تمامی کادر امداد پرستاران طاهر با صرف زمان زیادی انتخاب شده اند تا بتوانند از سالمندان به خوبی پرستاری کنند و در نهایت حال آنان را ارزیابی و مطابق با عادت زندگی آنان رفتار کنند. فیلتر انتخاب پرسنل امداد پرستاران طاهر وظیفه نگهداری کامل و مراقبت از افراد سالخورده را به خوبی آموزش دیده اند تا بتوانند نیاز سالمندان را برطرف کنند. نیاز های یک فرد سالخورده و سالمند مانند پرستاری از کودک می باشد زیرا هر کدام از آنها توانایی انجام کارهایی که پرستار میگوید را ندارد و ارتباط کلامی در این نوع پرستاری به صفر میرسد و باید پرستار با مهارت هایی که بدست آورده است این مشکل را برطرف بسازد تا بتواند رضایت مندی از پرستاری را به خانواده القا کند.

امداد پرستاران طاهر بسیار خرسند است تا توضیحات کامل را به مشتریان عزیز ارائه کنند و آنها را از نحوه نگهداری از سالمند و شرایط کامل را به خوبی مطلع سازد.

اموزش پرستاری از سالمند

اموزش پرستاری از سالمند

صنعتی شدن و شهری شدن جوامع باعث پیشرفت جوامع بشری بوده است اما گاهاً معضلات و مشکلاتی را برای قشر سالمند به وجود می آورد. در این جوامع به علت بالا بودن ترافیک و آلودگی ناشی از صنایع وابسته، باعث شده زندگی کردن و دسترسی به مراکز درمانی برای افراد علی الخصوص سالمندان سخت شود. همچنین این نکته را باید مورد توجه قرار داد بعضی از افراد استفاده از مراکز شبانه روزی برای نگهداشتن سالمندان پیشنهاد می کنند اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از این مراکز باعث جدا شدن فرد سالمند از خانه و خانواده می شود و چندان جالب نیست. علی الخصوص خود سالمندان از این قضیه رنج می برند و در روحیه آنها تاثیر به سزایی دارد و آسیب جدی به روحیه آنها وارد می کند. در حالی که زندگی در کنار خانواده و در خانه خود باعث حس اطمینان و آرامش به سالمندان می شود. به همین خاطر موسسه امداد طاهر در پی حل این مشکل برآمده است و این موسسه نیاز هایی مانند مراقبت در منزل و پرستاری از سالمند را بر عهده گرفته است. همچنین در مواقعی که حال بیمار شما مساعد نبوده یا امکان جابه جایی برای بیمار شما وجود ندارد و باید  ویزیت درمانی و کار درمانی با سرعت بالا برای بیمار انجام شود. در این شرایط بحرانی ویزیت درمانی و کار درمانی در منزل بیمار بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در بعضی از مواقع خانواده ها اطلاع چندانی از کار درمانی ندارند به همین جهت تعریفی خلاصه از کار درمانی ارائه می دهیم. کار درمانی یکی از زیر شاخه های توان بخشی است که به بیماران در جهت بهبود یافتن کمک می کند تا مشارکت بیش تری در انجام کارهای روزانه خود داشته باشند. تلاش ما در کار درمانی بر این است که بیمارانی که مشکلات روانی ناتوانی جسمی مشکلات سالمندی اختلالات رشدی رنج میبرند، به فعالیت های مختلف مشغول کند. در اینصورت سیستماتیک و هدف دار به بهبود بیمار کمک می کند تا که بیمار بتواند کارهای روزمره خود را بدون نیاز به دیگران انجام دهد.  همان طور که از اسم ویزیت درمانی مشخص است، ویزیت خصوصی در منزل شخص بیمار مد نظر ما می باشد. ویزیت درمانی و کار درمانی بسیار پر مشقت است و اینکه باید ساعت ها منتظر ویزیت شدن شوید. بنابراین شما می توانید فقط با یک تماس، ویزیت درمانی و کار درمانی در منزل را برای بیمار خود فراهم کنید.

  

چکاب های دوره ای سالمند

با گسترش جوامع بشری و زندگی شهری و خوارک های متنوع به طبع مسایل و بیماری های گوناگونی هم گریبان گیر بشر می شود. از آن جمله می توان انواع سرطان ها و بیماری های ناشناخته امروزی را نام برد. همچنین در کنار این موضوع نباید از پیشرفت های پزشکی در سطح جهانی هم چشم پوشید؛ اما چیزی که حائز اهمیت است و در مراقبت و پرستاری از سالمند باید به آن توجه داشت، این است که افراد سالمند به علت کهولت سن بدنشان ضعیف می شود و دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند. همچنین ممکن است به اضافه وزن هم دچار شوند. بنابراین به علت عدم فعالیت بهترین راه برای اطلاع از وضعیت فرد سالمند چکاب های دوره ای سالمند است که مورد نیاز برای هر فرد سالمند است. در چکاب های دوره ای سالمند فشار خون، قند، چربی و انواع سرطان ها و امراض … بررسی شده و پیش بینی و کنترل می شود.

انجام چکاب سالمند مشخص می کند بدن فرد سالمند در چه وضعیتی است و با مشاهده کوچکترین ناهماهنگی و مشکل در بدن، به درمان آن می پردازد. بنابراین در اکثر مواقع بدون این که این بیماری به مشکل خاصی تبدیل شود ممکن است برطرف شود.

چکاب های دوره ای سالمند

انواع چکاب سالمندان

یکی از بیماری های رایج فشار خون است که در اکثر سالمندان دیده می شود. اگر فرد دارای فشار خون نرمالی نیست، مدام باید فشار خون اش بررسی شود. و احتمالا به یکی از بیماری های قلبی، عروقی، مغزی، کلیه و … مبتلا است.

داشتن وزن مناسب در دوران سالمندی به علت کم تحرک شدن بدن سخت به نظر می رسد اما در دوران سالمندی با داشتن یک رژیم غذایی مناسب می توان وزن ایده عالی برای خود رقم زد.

از بیماری های چشمی هم نباید در دوران سالمندی چشم پوشی کرد. چشم ها یکی از اعضای اصلی بدن انسان هستند. بنابراین فرد سالمند باید مرتب به چشم پزشک مراجعه کرده و آزمایش لازم را انجام دهد. از جمله بیماری های چشمی که سالمندان دچار می شوند می توان به ماکولا، آب مراورید و آب سیاه اشاره کرد. البته میزان بینایی فرد سالمند هم بررسی شود زیرا به دلیل کهولت سن افراد قدرت بینایی آنها کم می شود و اکثرا دچار پیری چشم می شوند. همچنین اگر درجه عینک آنها بالا رفته و عینک بهتری نیاز دارند، باید با تجویز پزشک تهیه کنند.

شنوایی یکی دیگر از تست هایی است که باید هنگام پرستاری از سالمند مورد توجه قرار گیرد و به صورت دوره ای از سالمند تست شنوایی بگیرند.

چک کردن قند خون و کلسترول یکی دیگر از چکاب های دوره ای سالمند است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین آزمایش تراکم استخوان هم مهم به نظر می رسد زیرا یک شکستگی کوچک در بدن بیمار، باعث ناتوان شدن او و منجر به مرگش بشود.

اینها مواردی بود که به صورت عمومی در چکاب های دوره ای سالمند بررسی می شود اما آزمایش ها و چکاب های دیگری هم وجود دارد که با توجه به سن و جنس سالمند (زن و مرد) متفاوت است و توصیه می شود.

  

خدمات پرستاری از سالمند در مرکز امداد پرستاران طاهر

اگر می خواهید از پرستار ماهر و باتجربه برای نگهداری از سالمند خود استفاده کنید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و سفارش خودتان را ثبت کنید تا هر چه سریعتر به سفارش شما رسیدگی شود و یا می توانید از طریق شماره های ۶۶۰۸۴۱۶۸ – ۶۶۰۸۴۱۶۹ – ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳ تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات بیشتر را دریافت کنید و ثبت سفارش انجام دهید. مرکز امداد پرستاران طاهر پس از دریافت سفارش شما، مطابق با نیاز و شرایط سالمندتان، به منزل شما پرستار اعزام می کند. پس برای آنکه خدمات پرستاری از سالمند را به بهترین نحو دریافت کنید، به جمع مشتریان ما ملحق شوید.