| ۶۶۰۸۴۱۶۸ - ۶۶۰۸۴۱۶۹ - ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

خانه » پرستاری از سالمند » نحوه مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده چگونه است؟

نحوه مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده چگونه است؟

مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده این روزها اهمیت زیادی دارد. به این خاطر که این دو رده سنی، بیشتر در معرض آسیب های جدی و بیماری ها ناشی از آلودگی هوا قرار دارند. در این مقاله قصد داریم توصیه هایی را به شما آموزش دهیم که توجه به آنها می تواند در زمینه مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده موثر باشد.

  تاثیر هوای آلوده روی کودک

توصیه های عمومی مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده

توصیه های عمومی مقابله با هوای آلوده را می توانید به سالمندان و کودکان خود آموزش دهید تا خودشان پیگیری کنند. اگر این کار ممکن نیست، می توانید از یک پرستار کمک بگیرید یا خودتان مامور حفظ کودکان و سالمندان در برابر آلودگی هوا باشید. از جمله توصیه های عمومی مقابله با آلودگی هوا هنگام پرستاری از سالمند و پرستاری از کودک در هوای آلوده می توان به این موارد اشاره کرد:

  • دوری کردن افراد سالمند و کودکان از افراد سیگاری: ریه سالمندان و کودکان نسبت به دیگر افراد جامعه حساس تر است و زودتر درگیر می شود. به همین خاطر در زمینه مراقبت از کودکان و سالمندان در هوای آلوده، آنها را از چنین محیط هایی دور کنید.
  • ورزش منظم روزانه: نیم ساعت ورزش منظم در طول روز سبب تقویت ریه افراد می شود.
  • رژیم غذایی مشخص: سالمندان اگر به مشکلات ریوی مبتلا هستند، باید زیر نظر متخصص قرار بگیرند و رژیم غذایی مشخصی داشته باشند.

  

اهمیت مصرف مواد غذایی در هوای آلوده

یکی از مواردی که می تواند در سلامت ریه کودکان و سالمندان نقش داشته باشد، استفاده از رژیم غذایی صحیح و بهره بردن از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان است. خوراکی های زیادی وجود دارد که می توان از آنها کمک گرفت. در ادامه به برخی از مواد غذایی مفید برای سالمندان و کودکان اشاره می کنیم.

سیر: سیر یکی از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان است. اگر هوا آلوده باشد، مصرف سیر می تواند سبب پاکسازی ریه شود. دلیل این امر خاصیت ضد ویروسی سیر است. از سیر می توانید در غذاهای متفاوت استفاده کنید.

ادویه ها: می توانید در زمان های آلودگی جهت پاکسازی ریه سالمندان و کودکان، در رژیم غذایی آنها از انواع ادویه ها مثل زردچوبه، زنجبیل و رازیانه استفاده کنید. این ادویه ها به بدن در پیشگیری از بیماری های آلرژیک کمک می کنند و ریه و کبد افراد را نیز پاکسازی می نمایند.

مصرف نوشیدنی های مقوی: استفاده روزانه از چایی زنجبیل یا چایی سبز برای کودکان و سالمندان در معرض هوای آلوده هستند، می تواند به سلامت آنها کمک کند. این نوشیدنی ها ضد التهاب هستند و سبب پاکسازی ریه می شوند.

شیر: شیر خاصیت سم زدایی دارد. به همین خاطر مصرف شیر داغ می تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری در کودکان و سالمندان نیز مفید باشد.

همچنین بخوانید:

استحمام و نظافت شخصی سالمندان

نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *