| ۶۶۰۸۴۱۶۸ - ۶۶۰۸۴۱۶۹ - ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

خانه » پرستاری از سالمند » مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمند

به صورت علمی باید هر فرد اطلاعات دقیقی از مراقبت از سالمند را بداند این مراقبت در منزل توسط فرزندان سالمند باید در اولویت اصلی آنان باشد که باید این دانش را پیدا کنند. اما برای مراقبت از سالمند باید چگونه عمل کرد.

مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمند

در صورتی که اختلاف سنی همسر زیاد باشد آنگاه بعد از سن میانسالی، باید مراقب آن باشد تا مشکلاتی از قبیل خوراک، نظافت و … را پیدا نکند. طبق آخرین نظرسنجی توسط تیم امداد پرستاران طاهر متوجه شدیم تا زن ها به صورت طبیعی، به جز مراقبت از سالمند (همسر) خود، دیگکر اعضای خانواده نظیر فرزندان، مادر شوهر و … را مراقبت میکنند تا نیاز های آنان را برطرف سازد. گاهی ممکن است اختلاف سنی بین دو فرد زیاد باشد و ممکن است این اختلاف تا ۲۵ یا ۲۵ سال نیز برسد. از این رو زن را به یک پرستار دائمی برای شوهر تبدیل میکند چون تغریبا کسی نیست که این مراقبت را انجام دهد. از عوامل نگهدارنده در این ارتباط با سن زیاد میتوان به کیفیت خوب ارتباط میان دو نفر و وابستگی های زیاد بین دو فرد را مورد ارزیابی قرار داد

مراقبت از همسر

تمامی انسان ها به مرور زمان سنشان بالا میرود و باعث میشود تا نیاز احساسی انسان در سن بالا چندین برابر میشود. این نیاز ها با در کنار بودن برطرف میشود ولی وقتی فرد دیگر بعد از مدتی احساس خستگی کند و نتواند این حالت را تحمل کند بعد ها به مشکل برمیخورد. طرفین باید به این موضوع دقت کنند که جوانی و کم کردن بار مسئولیت از یکدیگر را در این سن جبران کنند و از بار مسئولیت شانه خالی نکنند.

سالمند کیست؟

به زن و مرد بالای ۶۰ سال، سالمند گفته میشود که این سن میتواند با توجه به اوضاع روحی و خانوادگی میتواند از ۴۰ سالگی شروع شود. سالمند بودن بیماری یا ایراد ژنتیکی نیست و یک پدیده بسیار طبیعی است که از قبل از به دنیا آمدن آغاز شده و با مرگ تمام میشود. ما برای کامل کردن اطلاعات شما  از لحاظ سنی سالمندان را به دسته بندی های زیر مشخص نموده ایم.

تقسیم بندی سالمندی هنگام پرستاری از سالمند
سالمند جوان (۷۰-۶۰ سال)
سالمند میانسال (۸۰-۷۱ سال)
سالمند پیر (۸۱ سال به بالا)

و از نظر میزان وابستگی به سه گروه:
دارای حداقل وابستگی
وابستگی نسبی
حداکثر وابستگی

همچنین بخوانید:

روش های درمان و بهداشت روانی در دوران سالمندی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *